Ara beni, toplayayım çayını!

image

“Ara beni, toplayayım çayını!”
diye bir sloganla, çay işçiliğim adına reklam yapacaktım ki, aklıma başka birşey geldi…

-Kısa Bilgi-
(3. Sürüm çay, bizim bölgede bölgede bitmek üzere. Başka bölgelerde yeni başlamış olanlar da var. Havadan, yağıştan yada nasipten diyelim.)

Şehirde doğdum ve büyüdüm. Hayatımı başka bir yerde düşünmüyordum ki, bazı vesileler; akabinde hisler, duygular, onca hayalimi anlamsızlaştırdı, başka gerçeklere ve yaşam ideallerine yöneltti. Adı da, “Tüm duyularını kullanabildiğin bir hayatı hisset” olarak benimsendi ve gönlümdeki yerini buldu. Artık bana verilen uzuvları, hisleri ve duyguları, tam kapasite kullanmak için fazlasıyla bir çaba içine girdim ve devam ediyorum. İşte bu noktaya değindikten sonra, aklıma gelen başka şeyi de paylaşayım:

“Çayımızı, bir yandan mevsimlik çay işçileri ve bizler, birlikte topluyoruz. İşin içine girdiğimizde artan bereket, bize hem şevk hem de kudret. Yani bunu da deneyimleyince, diyorum ki:

“Beni aramayın! Gelin, çayınız varsa siz toplayın; fındığınız, mısırınız, kiviniz, mandalinanız, portakalınız; bağınız, bahçeniz, balığınız var ise gelin işin içine bir yerinden girin!”

İşle bütün olun yada hayatınızı bağlayın demiyorum. Ancak böyle bir imkanınız var ise, ucundan tadına bir bakın. Tadına bakmadan “Ben sevmem” demeler, çocuklukta kaldı. Denemekten zarar çıkmaz. Adı üstünde, ‘deneyim’. Her deneyim, bir tecrübe ve her tecrübe de, ufkunda bir açıklıktır”.

“Gelin, birlikte olalım. Kırsal, kolay değil. Sadece güçlü insanların barınabildiği ve dayanabildiği bir yer. Zorluğu ne kadar fazlaysa, huzuru da aynı orantıda fazla.

Gelin, güçlerimiz bir olsun, birliğimiz daim olsun” diyerek yeni bir sloganla, bir işe girişsem, ne sonuç elde ederim diye düşünüyorum.

En azından şimdi biraz sezdirdim…

Bu anlattıklarımı, deneyimlerime dayanarak size aktardım, “Bu da bir yol” demek için…

Eminim benden daha güçlü insanlar vardır ve bu yolları daha da apaçık meydana çıkaracaktır.

Karadeniz’den; kudretli ve güçlü topraklardan, sevgi ve selamlar!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s